AUTOR


Vítám zájemce o moje fotografie na webových stránkách fotobarta.cz. Budu zde postupně přidávat fotoalba ze života města. I pro Vás může být Nové Město tím, čím chcete aby bylo, když mě napíšete v návštěvní knize co se vám líbí, co se vám nelíbí, co byste chtěli vidět, co bych měl nafotit, když to nemůžete udělat sami, protože jste ve světě.

Fotografuji asi od roku 1972, kdy jsem začínal rodinnou fotografií a postupně jsem objevoval taje fotografování. Přišel jsem na to, že dokument doby je nejlepší v obrazové podobě a teprve s procházejícími roky si člověk uvědomí jak je ten čas relativní a pomíjivý a jak je lidská paměť krátká. Jen obrázek v jakékoliv podobě připomene události, ať už pominuly dávno, ale i události nedávné, nebo události živé i dění každodenního života. Moje fotogalerie by měla ukazovat to, co se v Novém Městě nad Metují děje, jakým způsobem se to děje a kdo u toho dění asistuje. Jistě jste mnozí z Vás viděli moji fotogalerii připojenou ke stránkám Nového Města nad Metují a ve stejném duchu chci pokračovat i tady. Předpokládám, že na tuto fotogalerii budu mít dostatek prostředků, času, chuti a umu, abych ji mohl udržovat v přijatelném stavu a ukazovat vám co budete chtít vidět.

Přeji vám všem, ať jste kdekoliv ve světě nebo doma, abyste si mohli vybrat vždy to, co se vám bude líbit a na co budete mít náladu, a sobě, abych vám vždy dokázal vyhovět a dal Vám možnost sledovat to, co jsem zachytil svým fotoaparátem.

Bárta Jiří